Sigarayı Nasıl Bırakırım?

Sigara geçmişiniz gözünüze eskisi gibi toz pembe değil de can sıkıcı görünmeye başladıysa sizin de sigaradan kurtulma zamanınız gelmiş demektir. Sigara bağımlılarının hayatları maddi ve manevi olarak bir tehdit altındadır ve özellikle sağlık konusunda bağımlılar bilmeden çok şey kaybederler. Sigarayı Nasıl Bırakırım?

İşte bu noktada siz sağlığınızdan kaybedeceklerinizi fark ettiyseniz ve sigarayla olan birlikteliğinizi sonlandırmak istiyorsanız kolları sıvama vaktidir!

Sigarayı Nasıl Bırakırım?

Sigarayı bırakmanızın en büyük nedenini belirlemeli ve bunu sloganlaştırmalısınız. Bu noktada yaratıcılığınızı hayata geçirebilir ve kendiniz için bir slogan belirleyebilirsiniz. Unutmayın sağlığınız için attığınız bu adımla belki de yaşamınıza yıllar eklemiş olacaksınız.

Sigarayı bırakmak için kararlı adımlar atmaktan korkmayın. Cesur olun ve bu süreci zorluklarıyla beraber kabul edin. göreceksiniz her şey umduğunuzdan daha kolay gelişecek.

Sigaradan kurtulmak için kendinize yeni açılımlar sunun. Hayatın aslında çok renkli olduğunu görün ve bu renkleri kendinize katmaya çalışın. İyi bir okuyucu olun, spor yapın, sağlıklı beslenin, değişik restoranlar keşfedin, farklı gruplarla grup çalışmalarına dahil olun.

Sigarayı bıraktığınız tarihi not alın ve her hafta düzenli periyotları atladıkça kendinizi ödüllendirin. Bunun için büyük ve göz dolduran ödüllere ihtiyacınız yok. Küçük ama mutluluk veren ödüller seçmeye gayret edebilirsiniz.

Hayatınızın bir kısmını tamamıyla dolduran bir alışkanlıktan kurtulmak öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Ancak unutmayın ki sular bulandıktan kısa süre sonra durulacaktır. Sizin için gerekli olan şey sadece birazcık zaman ve bu zaman diliminde göstereceğiniz sabır. Ancak yine de sular durulana kadar en az hasarı almak için kahve ve çay tüketimini kontrol altında tutun. Hatta mümkünse bir süre kahve içmeyin.

Sigara içilen mekanlarda bulunmak uyuyan yılanı uyandırmak gibi bir durum doğurur. Özellikle ilk 1 ay yani bu durumu sindirene kadar sigara tüketilen mekanlara girmeyin, arkadaş sohbetlerinde bulunmayın. Aksi halde bu ortamlar size sigarayı çağrıştıracak ve kontrolü zor duygular yaratacaktır.

Biorezonans cihazı uygulamasına başvurabilirsiniz. Dünya üzerinde uzun yıllardır güvenle uygulanan biorezonans terapi uygulaması ile sigarayı kolayca bırakabilirsiniz. Üstelik bu, sadece bir deneme olmaz, sigaradan tamamıyla kurtulursunuz. Çünkü rezonans terapi yöntemi sayesinde beyninizden sigaraya dair tüm geçmiş hikayeyi silersiniz.