Sigara İçenler Anlatıyor

Sigara İçenler

Sigara İçenler Anlatıyor

Sigaranın insan sağlığına verdiği zararlar artık herkes tarafından ezbere biliniyor. Üstelik bu zararlar hem fiziksel hem de psikolojik boyutlara ulaşmaktadır. Sigaranın verdiği zararları öğrenmenin birçok farklı kaynağı bulunuyor. Ancak hiç şüphe yok ki bu yolların en etkilisi sigara içip zararlarını bizzat yaşamış olanların deneyimlerine ortak olmaktır. Sigara içenler, sigarayı nasıl bıraktıklarını anlatıyor.

 

Sigara İçenler Anlatıyor:

Uzun yıllar Türkiye 1. Liginde top oynayıp mücadele eden, Hacettepe futbol takımında da oynayan, ayrıca Kastamonu, Manisa ve Mardinspor’ da oynayan, bunların dışında tam 14 yıl teknik direktörlük yapan Ali Demir maalesef sigara nedeniyle ilk olarak sağ ayak baş parmağını, daha sonra da diz kapağının üzerinden sol bacağını kaybetti. İlerleyen yıllarla beraber parmaklarından ve ellerinden de olan Ali Demir: “Sigara en büyük pişmanlığımdır. Ellerimizi ve bacaklarımızı çok derbeder kullandık. Bilir miydik böyle olacağını? Bilirdik de işimize gelmedi.” diye konuştu.

Sigara Bırakanların Yorumları:

“kendimden bahsetmek gerekirse; 8 yıldır içiyordum ve böyle kolay bi yöntemi duyunca (tabii doktor da tanıdık olunca) denemek istedim ve tedaviye girdim. ve evet, canım sigara istemiyoooo!!! deneyiniz, denettiriniz.”

 

Ekşi Sözlükten:

“öncelikle 45 senedir sigara içen babam denedi, işin garip tarafı bıraktı..
sonrasında 22 senedir sigara içen annem denedi, o da başardı..

allah allah dur birde hatuna denetelim dedik, 8 senelik gencecik sigara içicisi, o da bıraktı..

hey maşallah dedik. demekki istisnalar olsa da kaideyi bozulmuyormuş.”

 

“metropol yaşamında hepimizin sağlığını ciddi şekilde tehdit eden elektromanyetik radyasyona karşı ilaçsız ve ağrısız uygulanan alternatif tedavi yöntemidir..

ülkemizde bu yöntemle ilgili son yıllarda gayet başarılı çalışması olan doktorlar da mevcuttur.. astım ve alerji de dahil olmak üzere bir çok hastalığa karşı kimyasal ilaç kullanmadan da tedavi olabileceğimizi bizlere göstermişlerdir.. sabit fikirli olmayı bir kenara bırakalım derim..”

 

“sadece sigara değil daha birçok hastalık için tedavisi olan yöntem. ama sanıyorum ki sigara bıraktırmak için hasta bulmak daha kolay olduğu için çoğu şirketler onu tedavi etmeyi seçiyor. alerji tedavilerinde de çok iyi sonuçlar alınıyor. örneğin utanmasa kivi gördüğünde bile eli yüzü şişecek olan ablam şimdilerde ‘ bir kivi daha yer miyiz?’ diye atılıyor şaşarsınız.”