Sigara Bırakmaya Yardımcı Destekler

Sigarayı uzun yıllar içtikten sonra belki de hayatınızdaki tahribatını görmek ve buna bir dur demek için bırakma kararı almak sizin için oldukça büyük bir adımdır. Sigaradan kurtulmak ve yaşamınızın güzelliklerine odaklanmak için kendinize yapacağınız bu iyilikte kararlı davranmak, güçlü olmak, yaşanan zorluklar karşısında pes etmeden dik durmak gibi davranışları sergileyerek hedefinize ulaşabilirsiniz. Sigara bırakmaya yardımcı destekler.

Sigara bırakmaya yardımcı destekler Sigara bırakma sürecinde sizin yanınızda olacak, destek verecek, yeri geldiğinde sizi omuzlayacak dış desteklerin varlığı iyi hissetmeinizi sağlayacak, bunun yanında sizi başarıya taşıyacaktır.

 Sigara bırakmaya yardımcı destekler;

Sigarayı bırakma sürecindeki en büyük destekçiniz tabiki gönül rahatlığıyla konuşabildiğiniz, sizi anlayan ve yol gösteren bir terapist olacaktır. Bu zorlu süreçte konuşmak, anlatmak hafiflemenize ve iyi hissetmenize yardımcıdır. İçinde bulunduğunuz durumu anlatmaktan çekinmezseniz bu süreci çok daha basit şekilde atlatabilirsiniz.

Kendinizi sıkıntıya sokmadan sigaradan kurtulmanın temelinde fazla bunalmama, dara düşmeme yatar. Bunu sağlamak için de isterseniz küçük yardımcılar kullanabilirsiniz. Söz gelimi nikotin bantı ile sigara yoksunluğu yaşama olasılığını en aşağılara çekebilirsiniz. Nikotin bantları bilinen yara bandı formatına sahiptir. Bu plasterin üzerinde belli miktarda nikotin bulunur ve cildin üzerine yapıştırılan bant sayesinde cilt nikotini yavaş yavaş absorte ederek emer, nikotin de bu sayede kana karışır. Nikotin bantları numara numara sınıflanmaktadır. Günde 1 paket kadar sigara içen biri için 3 numara nikotin bantı en uygun olanıdır.

Kendinizi sigara bırakma serüveninde yalnız hissetmemek için kullanabileceğiniz başka bir ürün de nikotin sakızıdır. Çünkü bu ürün sigara içme isteğiyle başa çıkmanın etkili yollarından biridir. Nikotin sakızı da tıpkı nikotin bantları gibi belli miktarda nikotin içerir. Bu nedenle günlük çiğneyeceğiniz nikotin sakızı sayısını yine günde içtiğiniz sigara sayısı belirleyecektir. Yüksek doz ve düşük doz olmak üzere 2 çeşid bulunmaktadır. Gün içinde 20 taneden az sigara içenler düşük dozlu nikotin sakızını kullanmalı, 20 taneden fazla içenler ise yüksek dozlu nikotin sakızını kullanmalıdır.

Sigarayı bırakmaya çalışırken biorezonans yöntemini kullanabilirsiniz. Biorezonans terapi sayesinde sigaradan rahatça kurtulabilir, üstelik bu uygulama sayesinde kesin olarak sigarayla vedalaşırsınız. Bu uygulama özel bir cihazla hizmet verir. Herhangi bir ilaç kullanılmadan gerçekleştirilen yöntem vücuttaki frekansların değişimi ve sağlıklı frekans toplamı oluşturma esasına dayanır. Hamileler ve kalp pili taşıyanlar dışında herkese uygulanabilir olması yönüyle yaygınlığı olan bir tedavi şeklidir.