Mora Terapi Tedavisi

Temelde akupunktur gerçeğine dayanan mora terapi bir tıp mucizesidir. Çin tıbbının günümüz tıp bilgileri ile harmanlanması ve daha sonra geliştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Mora Terapi Tedavisi

Bu tedavi şekli bir ciahz uygulamasından ibarettir. Mora cihazı ile gerçekleştirilen bu tedavi şeklinin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle de tamamlayıcı tıp olarak gündemdeki yerini korumaktadır. Vücudun kendine ait salınımlarını kayda alabilen, bunlar içinde analiz yapabilen, salınımları düzenleyebilen ve düzeltebilen ve bu işlenmiş frekansları tekrar vücuda yükleyebilen bu cihaz sayesinde birçok hastalığın tedavisi için umut doğmuştur. Klasik biorezonans terapinin tanımlama şekli olan bu ifade daha sonra fazlasıyla geliştirildi ve mora cihazıyla yapılan tedavi şeklinin diğerlerinden ayrılması için “mora terapi” adını aldı.

Mora terapi alerji, ağrı, tüm enfeksiyonel hastalıklar başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Kişinin vücudunun çeşitli noktalarına yerleştirilen elektrotlar yardımıyla alınan vücut sıvılarından (bu sıvı kan, idrar ya da gaita olabilir) ya da maddelerden (bu madde sigara, alkol, polen, gıda maddesi olabilir) yayılan düşük özellikteki frekansları toplayarak çeşitli işlemlerden geçirmek ve tekrar vücuda göndermek esasına dayanır.

Mora Terapi Tedavisi

Mora terapi tedavi şeklinde uygulama şayet dışarıdan vücuda alınan herhangi bir madde ile ilişkili ise (söz gelimi polen, alerji ya da sigara, alkol gibi) bu madde veya maddelerle kişi arasında oluşmuş patolojik ilişkiyi değiştirmek hedeflenir. Olması gereken normal denge tekrar kurulduğunda tedavi başarıya ulaşmış demektir. Bu nokta için bir özetleme gerekirse; maddenin çevresinde meydana gelen elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amaçlı harekete geçirilmesidir.

Uygulamanın bir başka boyutu daha vardır. O da kişinin kendi vücudundan kaynaklı salgılar ile ilgili ise (söz gelimi enfeksiyon, ağrı gibi) kişinin vücudundan alınan salgı ile durum arasında var olan patolojik verilerin alınarak dönüştürülmesi ve tekrar vücuda verilmesi hedeflenir. Bu nokta için bir özetleme gerekirse; vücudun kendisinden alınan elektromanyetik frekansların tedavi amaçlı harekete geçirilmesidir.

Bu terapi devam ederken tamamlayıcı tedavilerden de faydalanılır. Bunlar içinde öne çıkanları bach çiçekleri ve renk tedavisidir.