Kolay Sigara Bırakma Yöntemi

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında sigara kullanıcıları arasında oluşturulan “sigarasız hayata evet” düşüncesi her geçen gün güçlenmektedir. Kolay Sigara Bırakma Yöntemi. Özellikle sigara kullanımıyla birlikte yaşanan sağlık sorunları bu bilincin oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Çünkü sigaranın neden olduğuya da zemin hazırladığı hastalıkların birçoğunun tedavisi mümkün değildir. Hal böyle olunca sigaradan kurtulmak mutlak gerçek olup çıkmaktadır.

Kolay Sigara Bırakma Yöntemi

Sigara bırakma yolları deyince akla ilk olarak kişisel güven duygusunun pekiştirilmesi gelmelidir. Özgüven olarak da adlandıracağımız bu bilinçlenme sayesinde bağımlı kendisinde sigarayı bırakmak adına yeterli gücü bulacaktır. Zaten bunu başarmak bu zorlu yolu yarı yarıya tamamlamak sayılabilir.

İlk aşama tamamlandıktan sonraki adımda kişinin bu kararı çevresine duyurması gelir. Sigarayı bırakma samücadelesinde bağımlının yalnız olmaması, başı sıkıştığında ya da desteğe ihtiyacı olduğunda ailesinin desteğini alması ona güç verecektir.

Uzun yıllara dayanan bir bağımlılık söz konusuysa ve kişi sigaraya veda etmede zorlanıyorsa verdiği mücadelede uzman desteğine başvurabilir. Bu aşamada size yardımcı olacak en etkili uzman yardımı Biorezonans sigara bırakma uygulamasıdır. Bu tedavi şeklinde hastanın hücrelerini var eden frekans uyumu esas alınır. Herhangi bir nedenle bozulmaya uğrayan frekanslar biorezonans cihazı ile hastanın vücudundan toplanır ve ters çevrilerek vücuda tekrar verilir. Tedavi işte bu işlemler toplamından oluşmaktadır. Biorezonans terapi tedavisinde hiçbir ilaç kullanılmaz. Bu özelliğiyle de tedavinin son derece güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Sigara bırakma yolları arasında yardımcı ürünler de yer almaktadır. Bu yardımcı ürünler arasında en yaygın olanları nikotin sakızları ve nikotin bantlarıdır. Destekleyici ürün olarak kullanılan bu ürünler daha çok kişiye psikolojik destek sağlamakta ve rahatlatmaktadır.

Sigara bırakma aşamasını sancılı geçireceğini düşünenler için psikolojik destek almak iyi bir öneri kabul edilebilir. Kolay Sigara Bırakma Yöntemi. Mücadelenin en başından itibaren alınacak psikolojik destek ile bağımlı bu zorlu süreci çok daha kolay atlatabilir.

Sigarayı hayatlarından çıkarmak isteyen bağımlılar için en son çare ilaç tedavisidir. Kullanılan ilaçlar diğer iç organlara az da olsa zarar vereceğinden bu alternatif en son aşamada değerlendirilmelidir.