Biorezonans Yöntemi ile Sigarayı Bırakma

Biorezonans Yöntemi

Biorezonans Yöntemi ile Sigara Bırakma

Çağımızın en belalı hastalığı, gençlerin aklını çelen büyük tuzak, en yaygın zehir olan sigara kullanımı her geçen gün yaygınlaşırken aynı zamanda kullanıcıları arasında belli bir bilinç de uyanmaktadır. Sigaranın insan sağlığına olan olumsuz etkileri, oluşan ciddi sağlık sorunları, tedavisi olmayan hastalıklar hatta sigaradan kaynaklanan ölümler bu bilincin oluşmasında önemli rol oynamaktadır.

Sigarayı bırakmak çoğu insan için aşılmz bir sorun boyutundadır. Kendi kendine ikna olmamış, sadece denemek adına sigarayı bırakmaya çalışan insanların başarısızlığı da bundan kaynaklanır. Aslında kendien sonsuz güven ve kararlılık bu illetten kurtulmanın kesin yoludur.

 

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

 

Kişinin Kararlılığı

Sigaradan kurtulmanın ilk yöntemi kişinin kendi içinde bu kararı verebilmesidir. Uygulama aşamasında kesin kararlılık devreye girecek ve yaşanan iniş çıkışlar olsa da bu işte hedefe varılacaktır. Sadece günde bir kez kahvenin yanında yakılan bir sigara, çok efkarlanınca iki nefes çekilip söndürülecek sigaraya kişiyi başarısızlığa götürür. Bir kere karar verildi mi sonuna kadar arkasında durulmalıdır.

 

Psikolojik Destek

Kimi insanlar güçlü bir kişilik yapısına sahip değildir. Hayatları hakkında alacakları bu tip kararlarda kendilerini güçsüz kabul ederler. Bu durum ise daha işin başında yenilgi getirir. İşte yaşanacak olumsuzluğu ortadan kaldırmanın en iyi yolu uzman desteği almaktır.

 

Spora Yönelme

Spor bedensel sağlamlılığın en garanti yoludur. Yani sadece sigarayı bırakma sürecinde değil hayatın her döneminde spor için zaman yaratmak esas olmalıdır. Ancak spor yapmak, bu kritik dönemde daha da önem kazanır. Özellikle kişinin sigaraya saplanıp kalmaması, başka etkinliklere yönelebilmesi, hayattan başka şekillerde de zevk alınabileceğinin hissedilmesi adına oldukça faydalıdır. Kısacası sigarayı bırakma sürecinde hem bedeni hem de kafayı oyalamak için spor yapmak büyük kurtarıcıdır.

 

Küçük Destekler

Bu noktada küçük desteklerden kastımız sakız, nikotin bantları, nikotin sakızları gibi sigarayı bırakmakta zorlanılan kriz anlarında küçük kurtarıcılardır. Herkeste etkili olmamakla birlikte saydığımız bu kurtarıcılar ciddi bir destek oluşturur. Ancak küçük bir hatırlatma bu küçük destekler sadece birer destektir ve kademeli olarak terk edilmelidir.

 

Biorezonans Desteği

Sigarayı bırakmanın yollarından biri de kişinin kendi çabasının dışında kalan oldukça etkili bir yöntemdir. Biorezonans terapileri basit birer seans uygulaması olup kesin başarı ile sonuçlanır.

Bu uygulamada hedef hastanın sigarayı ve sigaraya karşı duyduğu isteği unutmasıdır. Bu sayede uygulanan tedavi kalıcılık gösterir. Biorezonans terapilerinde hasta ilk seans uygulamasına alınır. Hastanın vücuduna gönderilen titreşimlerin amacı hastanın beyninden sigarayı silmektir. Uygulanan seans sayısı hastanın tedaviye uyum derecesine bağlı olmakla birlikte genellikle tek seanstır. İlk 72 saatte herhangi bir sigara krizi yaşamayan hasta başarıya ulaşmış oluyor.