Biorezonans Terapisi Aslında Nedir ve İşleyişi Nasıldır?

Uzun yıllardır dünya üzerinde tercih edilen ve yakın zamanda ülkemizde de popülaritesi artan biorezonans terapileri hastalıkların tedavisinde kullanıldığı gibi bağımlılıklardan kurtulma, kilo verme gibi olumsuz durumların ortadan kaldırılması için de sıkça kullanılmaktadır.

Peki biorezonans terapisi aslında nedir ve işleyişi nasıldır?

İnsan vücudu elektromanyetik özellik gösteren frekanslara sahip bir sisteme sahiptir. Bu sistem tüm organlar için ayrı özelliktedir. Yani tüm organların yaydığı bir elektromanyetik frekans bulunur. Bahsettiğimiz bu organları oluşturan frekans sistemi zaman zaman dışarıdan gelen olumsuz uyaranlar tarafından bozulabilmektedir. Dışarıdan gelen uyarandan kasıt virüsler, bakteriler, alerjenler, sigara, alkol vb. dir. Bu saldırının sonucunda ise çeşitli hastalıklar ortaya çıkar.

Hastalıkların tedavisinde farklı yöntemlere başvurmak söz konusudur. Örneğin ilaç tedavisi, fizik tedavi uygulaması, cerrahi müdahale gibi. İşte tam da bu noktada birçok hastalığın tedavisinde biorezonans terapi tedavisi devreye girer.

Biorezonans birçok hastalığın tedavisinde kesin çözüm olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 400 hastalığın biorezonans ile kökünün kurutulduğunu söylemek mümkündür. Öyle ki bahsettiğimiz bu hastalıkların arasında çeşitli kanser türleri, alerji çeşitleri, fıtık, çölyak, obezite, reflü gibi ciddi hastalıklar bulunmaktadır.
Biorezonans uygulaması ile hastalıkların tedavisi dışında elektromanyetik kirlilik de insan vücudundan temizlenmektedir. Bu sayede elektromanyetik kirliliğin neden olduğu birçok sağlık sorununun önü kesilmiş olur.

Acaba elektromanyetik kirlilik nedir?

Şehir yaşamının insanoğluna yaptığı en büyük kötülük belki de yarattığı elektomanyetik kirlilikle hastalıklara çanak tutmasıdır. Özellikle gelişen teknoloji ve her gün piyasaya çıkan yeni bir teknolojik ürün insan bedenine olumsuz yüklemeler yapar. Evlerimizde kullandığımız mikrodalga fırınlar, saç kurutma makineleri, cep telefonları, kablosuz internet erişimi ve daha fazlası insan yaşamını tehlikeye sokmaktadır. İnsan vücudunun kaldırabileceği ortalama frekans aralığı bu saydığımız teknolojik ürünler yüzünden çok daha üst seviyelere çıkmaktadır. Bunun sonucunda da elektromanyetik kirlilik vücudumuzu zapteder. Bağışıklık sisteminin zarar gördüğü bu saldırı sonucunda türlü hastalıklar hatta kanserler yaşanır. İşte biorezonans terapi uygulaması ile olumsuz frekans aralığı vücuttan temizlenir ve olumlandırılmış frekanslar tekrar vücuda gönderilir.